Titulní obrázek

Mercedes chce prodávat menší offroad

Publikováno: 17.říjen 2012

Automobilka Mercedes-Benz chce od roku 2015 prodávat crossover postavený na platformě MFA. Zároveň však plánuje malý offroad GLG.

Automobilu s kódovým označením X156 se interně přezdívá mini G, což odkazuje na podobu auta. To se má totiž velice podobat třídě G, která se vyrábí již od roku 1979. Oproti ní však má malý offroad nabídnout lepší aerodynamiku. Vůz, který by se patrně prodával s označením GLG, má mít vzpřímený postoj a dlouhou, vodorovnou střechu. Na zádi by se mohlo objevit rezervní kolo. Díky krabicovitým tvarům má být uvnitř spoustu místa, řidič má ocenit i dobrý výhled.

Základem auta by se stala platforma MFA. Nabídka motorů by v takovém případě byla podobná jako u ostatních kompaktních Mercedesů. Vedle již prodávaného hatchbacku (třída A) a MPV (třída B) mezi ně ještě patří plánovaný crossover GLA a sedan CLA. Základní varianta GLG by měla mít pohon předních kol. Může se to zdát jako překvapivé, pravdou ale je, že i nástupce Land Roveru Defender, který bude mini G konkurovat, zřejmě přijede ve verzi s pohonem dvou kol.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Provedení terénního Mercedesu s pohonem všech kol pak použije mezinápravovou spojku Haldex. Automobilka ještě definitivně nerozhodla o tom, zda se bude malý offroad skutečně prodávat. I kvůli tomu se mini G na trhu nejdříve objeví v polovině roku 2015. Podle Caru má GLG z chystaných projektů největší šanci na schválení.

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde