Titulní obrázek

Mercedes-Benz ML

Publikováno: 1.říjen 2012

Automobilka Mercedes-Benz se rozhodla rozšířit již třetí generace modelu ML. Nabídka bude bohatší o osmiválcovou verzi ML 500, která je po generačním downsizingu. Na místo 5,5 litrového osmiválce přichází jednotka o objemu 4,7 litru.

Pod kapotou ML 500 4MATIC BlueEfficiency pracuje zážehový, dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec s přímým vstřikováním o objemu 4663 cm3. Výkon motoru činí 300 kW, maximální točivý moment 600 Nm je k dispozici už od 1600 min-1. Jednotka používá dvě turbodmychadla – jedno pro každou řadu válců, třetí generaci přímého vstřikování s piezo vstřikovači. Standardem je funkce start-stop funkce, motor spolupracuje se sedmistupňovou samočinnou převodovkou 7G-Tronic Plus. Nechybí ani pohon všech kol.

ML 500 zrychlí z 0-100 km/h za 5,6 sekundy, maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Spotřeba paliva v kombinovaném cyklu dle evropské normy se má pohybovat mezi 11 a 11,5 litry na 100 km. České ceny zatím zveřejněny nebyly, na německém trhu ML 500 stojí 75.029,50 eur, tedy asi 1,9 milionu korun. Všechny motorové varianty ML modelového roku 2013 budou disponovat rozšířenou výbavou. Standardem se stává varování před čelní srážkou Collision Prevention Assist s adaptivním Brake Assist. TFT displej mezi tachometrem a otáčkoměr pak byl modernizován, má se chlubit lepším obrazem.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

ML 500 dostane 19palcová pěitpaprsková kola z lehkých slitin, v nabídce budou i nová 21palcová kola. Paletu nabízených barev rozšířila modrá Cavansite a rumělková červená. Pohodlí mohou vylepšit příplatková masážní sedadla s možností nastavení hloubky sedáku a hlavové opěrky. Multimediální systém Comand Online s možností přístupu na internetu je možné doplnit o systém automatického tísňového volání. Ten v případě potřeby automaticky upozorní záchrannou službu na problém, navíc jí pošle informace o místě nehody.

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde