Titulní obrázek

Nový Mercedes-Benz třídy S

Publikováno: 17.září 2012

Automobilka Mercedes-Benz přichází s novým modelem třídy S. Prozatím nás zaujme hlavně reliéf z uměleckého hlediska. Nejvíce nás upoutají výrazné prolisy na bocích v horní části připomínající třídu A. Prostřednictvím obrazových projekcí a světelným efektům má reliéf svůj třetí rozměr.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Trojcípá hvězda se v tomto duchu předvede na nadcházejícím autosalonu v Paříži, který se koná od 27. září do 14. října. Aesthetics S je už čtvrtým příspěvkem do této série od roku 2010. Nová S-Klasse by se měla představit nejdříve na jaře v Ženevě. Ta současná měla premiéru již před sedmi lety, takže je na nástupce nejvyšší čas. Technika je zatím předmětem spekulací. Mluví se o samočinné převodovce 9G-Tronic, která nahradí současnou sedmistupňovou. Bude mít tedy o dvě rychlosti více. Její kombinace se všemi motory včetně hybridu a pohonem zadní i obou náprav tak nebude problémem.

Nový Mercedes-Benz S se objeví zřejmě ve čtyřech karosářských provedeních. Prvním bude standardní limuzína s krátkým či prodlouženým rozvorem. Další představuje superluxusní varianta, která nahradí končící Maybach. Nesmí chybět kupé, jen označení CL asi zmizí. Rozšiřují se ale i spekulace o sériové verzi konceptu Ocean Drive z Detroitu 2007.

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde