Titulní obrázek

Automobilka Mercedes-Benz představuje řadu novinek

Publikováno: 4.září 2012

Automobilka Mercedes-Benz se nyní stále více zabývá novou generací kompaktních modelů. V loňském roce byla představena druhá generace třídy B. V letošním roce k ní přibyla i třetí generace třídy A. Nyní měl premiéru nový sportovně laděný sedan Concept Style Coupé.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Na něj má navázat stylové kombi. Dalším v řadě by mělo být ještě SUV BLK. To ovšem není vše a podle německého magazínu Auto Bild pracuje Mercedes-Benz i na nové verzi třídy B. Tou má být sedmimístné provedení stojící na prodloužené platformě MFA (Mercedes Front Wheel Architecture). Prodloužená třída B se sedmimístným interiérem se má stát prémiovou alternativou k vozům jako je například Opel Zafira Tourer, Ford Grand C-Max nebo Citroën Grand C4 Picasso. Konkurence je tedy dost.

S pětimístnou třídou B by měla novinka sdílet paletu pohonných jednotek a pravděpodobně i design předních partií. Světová premiéra prodlouženého provedení třídy B se sedmimístným interiérem se má odehrát příští rok na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Můžeme se tedy těšit na další novinku.

 

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich