Titulní obrázek

Pro Mercedes-Benz a Renault-Nissan je jejich spolupráce zatím nejistá

Publikováno: 27.srpen 2012

Dostupné informace hovoří o spolupráci koncernu Daimler s aliancí Renault-Nissan na vývoji a výrobě kompaktních modelů značky Mercedes-Benz. Koncern by však poprvé poskytl techniku některého ze svých vozů.

Automobily by se mohly stát plodem společného vývoje kompaktní modely značek Mercedes-Benz a Infiniti, jejichž výroba by měla probíhat od roku 2016 ve východní Evropě. V souvislosti s tím byl zmíněn výrobní podnik automobilky Mercedes-Benz v Maďarském Kecskemét, v němž současnosti probíhá produkce vozů tříd A a B. Společně vyvíjené modely by mohly přispět k výraznému snížení nákladů na vývoj.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Mercedes-Benz se navíc snaží získat mladší zákazníky, což se mu v současnosti daří s novou generací třídy A. Japonské značce Infiniti by mohl společný vývoj nového modelu s Mercedesem usnadnit vstup do třídy prémiových kompaktů, v níž zatím žádného zástupce nemá a zároveň i zvýšit prestiž v očích některých zákazníků.  Mluvčí koncernu Daimler nicméně označuje tuto zprávu za spekulaci a mluvčí aliance Renault Nissan se k ní nevyjadřují.

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain