Titulní obrázek

První informace o Mercedes-Benz GL

Publikováno: 22.listopad 2012

Nový Mercedes GL se ukáže na autosalonu v New Yorku a k nám dorazí do konce roku. U nás si off-road Mercedes-Benz GL vybudoval poněkud podivný status, ale to auto nemůže za to, že si ho oblíbila jistá skupinka lidí. Nedají se mu totiž upřít schopnosti především mimo asfalt. Nový model, který získal poněkud umírněnější a svěží proporce, tak naváže tam, kde minulý přestal.

Zatím lze jen spekulovat o tom, co bude pod kapotou. Celkem jistý je dieselový šestiválec GL 350 CDI a asi i osmiválec GL 450 CDI. Nešlo by to ale bez benzínových motorů, takže očekávejte dvakrát přeplňovaný osmiválec GL 500 (nebo GL 550). Nad verzí GL 63 AMG vizí otazník.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Očekávat lze hybridní pohon a nějaký k životnímu prostředí šetrný model. Mercedes-Benz GL nabídne také elektronicky nastavitelný podvozek s možností volby režimů pro jízdu na silnici a v lehkém nebo těžkém terénu. Ovladač na středovém panelu připomíná Terrain Response od Land Roveru. Ale ono to asi logičtěji vyrobit ani nejde.

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde