Titulní obrázek

Mercedes-Benz CLA

Publikováno: 11.březen 2013

V současné době můžete potkat na německých dálnicích maskovaný vůz. Novináři mu přidělili přezdívku Mercedes-Benz CLA (případně CLC). Prozatím totiž název nově chystaného sedanu na základech třídy A není znám. S designem automobilka nedělá nějaké velké tajnosti.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Na jaře ukázala Concept Style Coupé a současná podoba maskování je spíše symbolická. Příď ve stylu Áčka, boční profil inspirovaný větším CLS a zadní světla odvozená od roadsteru SL. To všechno je dobře vidět. Kromě je zřejmé, že pod kapotu se podívají příčně uložené motory z třídy A.

Tedy převážně přeplňované benzinové šestnáctistovky a dieselové osmnáctistovky. Půjde vůbec o první čtyřdveřový Mercedes s pohonem předních kol. Maďarská registrační značka ukazuje, že prototyp je přihlášený ve svém budoucím rodišti. Nové deriváty třídy A se totiž budou vyrábět v továrně Kecskemét. I když zatím víme tak málo informací, určitě je na co se těšit.

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich