Titulní obrázek

Mercedes-Benz E63 AMG

Publikováno: 26.leden 2013

Automobilka Mercedes-Benz konečně ukázala modernizované modely E63 AMG a E63 AMG Combi. Můžeme se těšit na extrémní výkon.

Mercedes-Benz navázal na facelift třídy E a představil modernizované modely E63 AMG a E63 AMG Combi. Co tu je ale překvapivé? Auta dostala jen nová přední světla, nárazník, masku chladiče a zadní lampy z modelu Kia Sorento.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Pod kapotou se ukrývá pohon všech kol 4MATIC. Ten posílá dozadu 67 % výkonu a ještě disponuje elektronickou uzávěrkou, vrozený charakter vozů AMG by zmizet neměl. Mercedes dál nabízí klasickou zadokolku a ještě k tomu přihodil ostřejší verzi S-AMG, která má pořádný výkon. Rovněž si můžete přikoupit poctivý samosvor, se kterým bude jízda bokem skutečný zážitek.

Dvakrát přeplňovaný osmiválec 5,5 litru produkuje standardně slušných 557 koní a 720 Nm, ale ostřejší verze S-AMG je ze sebe schopná dostat výkon až 585 koní a točivý moment 800 Nm.

Potenciální řidiči tohoto vozu by měli mít na mysli, že výkon je tu opravdu vysoký. Musí si být jisti v každém kroku.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain