Titulní obrázek

Formule 1 - Nico Rosberg musel odstoupit, jeho vůz začal hořet

Publikováno: 19.únor 2013

Nico Rosberg zažil nepříjemný první den testování formule 1. Jeho vůz totiž začal hořet kvůli závadě elektroniky. Nebylo mu nic jiného než z okruhu odstoupit. Naopak nejrychlejším jezdcem byl Jenson Button s vozem McLaren.

První den testování na okruhu v Jerezu zdramatizoval požár Mercedesu Nico Rosberga v odpoledních jízdách. Už dopoledne se o přerušení postaral Jenson Button na McLarenu, který mu vypověděl službu ve čtvrté zatáčce. Odklizení nepojízdného vozu zabralo deset minut a Button se na trať po nutných opravách znovu vrátil.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Rosberg tak šťastný nebyl. V jedenácté zatáčce zůstal jeho monopost W04 stát, když plameny olizovaly zadní část vozu. Mercedes stáhl vůz z okruhu a v úterním testování už nepokračoval. Podle oficiální zprávy zradila Rosberberga elektronika.

Ačkoli se podobné závady na úvod sezony stávají poměrně často, je požár nového Mercedesu nepříjemnou zprávou pro německou stáj. Ambiciózní tým je trvale pod velkým tlakem, jelikož se mu stále nedaří naplnit velká očekávání a přetavit masivní finanční i technologické zdroje do úspěchu v šampionátu. Průlom v roce 2013, který by si v Mercedesu přáli, tak dostává trhliny hned v počátku.

Nejrychlejší byl v pondělních testech přes technické problémy Button. Mechanikům McLarenu se podařilo dát vadné palivové čerpadlo rychle do pořádku a mistr světa z roku 2009 první den testů opanoval. Druhý nejrychlejší byl Mark Webber s Red Bullem, třetí divoký jezdec Lotusu Romain Grosjean.

Sezona letos startuje 17. března Velkou cenou Austrálie v Melbourne, končí tradičně v brazilském Sao Paolu 24. listopadu.

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde