Titulní obrázek

Nový systém pro Mercedes

Publikováno: 19.leden 2013

Společnost Mercedes-Benz obohatila nabídku příslušenství pro své modely o nové nosiče. První z nich, nazvaný Quick Fix Alustyle, je určen pro nejmenší modely značky, druhý Easy-Fix II naopak pro SUV.

Základní střešní příčník Quick Fix Alustyle je nabízen pro třídu B, v budoucnu jej bude možné objednat i pro třídu A. Jeho výhodou je, že montáž je velice snadná a rychlá a nejsou k ní potřeba žádné další nástroje. Uzamykatelné plastové kryty mají chránit před odcizením a zabraňují oddělení rychloupínacích páček. Na vývoji Alustyle Quickfix spolupracovali i návrháři a experti na karoserie. Proto jsou čtyři upevňovací body plně integrovány do konstrukce střechy a navíc snadno přístupné. Příčné nosníky Easy-Fix II jsou určeny pro modely GL, GLK a třídu M.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Také jejich montáž je jednoduchá a není při ní nutné použít speciální nářadí. Další výhodou je, že nosníky byly optimalizovány pro co nejlepší aerodynamiku. Výsledkem je, že se za jízdy výrazně nezvyšuje hluk ve voze. Všechny komponenty rovněž prošly nárazovými zkouškami.

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich