Titulní obrázek

Mercedes SLC AMG bojuje o přežití

Publikováno: 9.prosinec 2012

Milované Porsche 911 má svého rivala model Mercedes SLC AMG. Momentálně však není potvzeno, zda model vůbec spatří světlo světa. Určitě to nebude v produkční verzi, tedy aspoň prozatím.

Práce ve Stuttgartu i Affalterbachu nebudou zcela zastaveny, jen odloženy. Ovšem, znamená to většinou totéž. Německý Auto, Motor und Sport přinesl zprávu přímo od výrobce o pravděpodobném ukončení celého projektu ze stolu z finančních důvodů. Dosud se však neví, jestli je to kvůli nákladům nebo konečné cenovce výsledného auta, které je postavené hlavně z hliníku.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Výroby vozu trvala již od podzimu roku 2009. Objevit se měl jako kupé a roadster. Plánovaná premiéra sportovního vozu s čtyřlitrovým atmosférickým motorem V8 vpředu a dvouspojkovou převodovkou u zadní nápravy (systém transaxle) v roce 2014 je tak vážně ohrožena.

Původně se mimochodem přemýšlelo o umístění agregátu před zadní nápravu, to všam bylo  nakonec opuštěno. Definitivní rozhodnutí ještě dosud nepadlo, představenstvo tudíž projekt R190 nepohřbilo a má jej nadále „pod dohledem“. Nebo alespoň zvěsti o jeho konci automobilka oficiálně nedementovala, ani neučinila pravý opak.

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde