Titulní obrázek

Chcete mít zpravodajství ČTK přímo ve svém voze?

Publikováno: 15.květen 2013

Vozidla automobilky Mercedes-Benz jsou od roku 2011 vybaveny vestavěným multimediálním systémem, který umožňuje přístup na internet. Pro moderní systém připravuje nyní tisková agentura ČTK výstupy ve spolupráci s německou zpravodajskou společností dapd Group.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

V rámci aplikace "News on Board" se ve vozidlech Mercedes-Benz objevují zprávy a fotografie z politiky, ekonomiky, sportu a zábavy. Odpovídající technologií, která umožňuje zpravodajství přijímat, mají být vybaveny miliony automobilů po celém světě. Agentura dapd International Service, která je součástí dapd Group, podepsala smlouvy k produktu "News on Board" s partnerskými organizacemi ve 22 zemích. Zpravodajství nabízí ve 28 jazycích, vedle češtiny je to například korejština nebo vlámština.

Mezi partnery agentury dapd je globální zpravodajská agentura AP, dále nizozemská ANP, italská ANSA, ruská RIA Novosti, polská PAP, japonská Kjódó či korejská Jonhap. Zprávy v českém jazyce dodává do vozů Mercedes-Benz agentura ČTK. Jedná se přibližně o 60 zpráv a fotografií za den v celkem deseti tematických kanálech.

Zprávy pro aplikaci vybírají z agenturního servisu editoři online oddělení ČTK, které mj. vydává zpravodajský server České noviny.cz Za technické zajištění přenosu zpravodajství do vozidel je zodpovědná mnichovská společnost Airmotion, která je rovněž součástí dapd. Testovací provoz v češtině spustila ČTK ve spolupráci s Airmotion již začátkem dubna.

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain