Titulní obrázek

Mercedes-Benz A45 AMG

Publikováno: 21.březen 2013

Společnost Mercedes-Benz si pro letošní březnový autosalon v Ženevě připravila model A45 AMG. Vůz se může pyšnit nejsilnějším čtyřválcem v současnosti. Automobilce velkou premiéru možná oslabí novinka Audi S3 Sportback.

Pod kapotou nového Mercedesu-Benz A45 AMG se objeví čtyřválec, o který se postarala divize AMG z Affalterbachu. Jde o zajímavou jednotku, která je obdařena přeplňováním a přímým vstřikováním. Maximální výkon má hodnotu 360 koní a přichází až ve vysokých 6700 otáček za minutu.Točivý moment je v případě Mercedesu 450 Nm a je dostupný v širokém spektru otáček od 2250 do 5000 za minutu. Takovou sílu je potřeba přenášet na všechna čtyři kola. Automobilka proto vyvinula novou verzi svého pohonu 4Matic.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Ten dokáže rozdělovat točivý moment přes vícelamelovou spojku integrovanou v zadním diferenciálu. V jednu chvíli je možné poslat i sto procent síly jen na přední kola. Systém spolupracuje se sedmistupňovou automatickou převodovkou AMG Speedshift DCT, která nabízí několik režimů řazení.

Luxusní hatchback ze Stuttgartu schopný zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,6 sekundy to ale nebude mít lehké. O pouhých pět desetin sekundy pomalejší čas má totiž konkurent Audi A3 Sportback, který automobilka v Ženevě představí také. Navíc nabízí i manuální převodovku.

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde