Titulní obrázek

Automobilce Mercedes-Benz se daří

Publikováno: 3.červenec 2013

Automobilka Mercedes-Benz má největší továrnu v Sindelfingenu. Za tři roky se tu podařilo vyrobit půl milionu vozů třídy E. Jubilejní kus zamířil k zákazníkovi do USA.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Současné generace Mercedesu třídy E (W212) jezdí po světě už půl milionu. Tento milník Mercedes-Benz nastřádal ani ne za tři roky. Továrna v Sindelfingenu je největší závod společnosti Daimler AG a jubilejní kus je model E 350 4MATIC se šestiválcem, který míří k zákazníkovi do Spojených států.

První model Mercedesu třídy E byl prodán před šedesáti lety a dodnes jich bylo vyrobeno přes deset milionů, takže patří k nejpočetnějším a nejdéle vyráběným autům na světě. Ve své kategorii je to snad dokonce nejprodávanější sedan vůbec.

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde