Titulní obrázek

Mercedes-Benz C Coupé: První seznámení

Publikováno: 4.červenec 2012

Mercedes-Benz se rozhodl porazit BMW na jeho vlastním poli. Tápání v segmentu kupé střední třídy definitivně ukončuje nové C Coupé.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Dvoudveřová alternativa k sedanu třídy C se konečně stane přímým konkurentem BMW řady 3 Coupé. Komfortněji zaměřené klientele zůstávají i nadále na výběr kupé E a velká třída CL. Třída C míří na mladší a sportovnější řidiče. I přes společný technický základ s éčkovým kupé je novinka dostatečně vyhraněná. Pro fajnšmekry má Mercedes benzinový šestiválec a naprostým vrcholem je C 63 AMG, přímý konkurent BMW M3. České zastoupení navíc deklaruje, že E Coupé se v AMG verzi vyrábět nebude. Naftu zastupuje model C 250 CDI Coupé. S faceliftem třídy C se zapracovalo na jeho odhlučnění a kupé z těchto inovací samozřejmě těží také. Hvězdná chvíle nového kupé přichází na okreskách. Řízení disponuje elektrickým posilovačem. Podvozek kupé je o stupeň tvrdší než v sedanu. V zatáčkách přichází maximální jistota, která nejspíš překonává i stránoucí BMW řady 3 Coupé.

 

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich